Драга децо и поштовани родитељи,
11. новембар је нерадни дан. Тај дан представља државни празник Републике Србије, Дан примирја у Првом светском рату, посвећен сећању на све жртве пале у том рату. Велики победу Србија је платила великом жртвама. Током разних операција и великим злочинима непријатељских сила страдало је између 1.100.000 и 1.300.000 људи, што је чинило готово трећину целокупног становништва у Србији.
На тај дан, 1918. године Немачка војска је капитулирала, када је у железничком вагону у Компијену у Француској потписано примирје између савезника и Немачке. Овај дан представља завршетак Првог светског рат. Наиме, званично се води да је Први светски рат окончан 11. 11. у 11 часова 1918. године. Као мотив за амблем овог празника користи се цвет Наталијине рамонде, у ботаници познат као цвет Феникс, који иначе представља угрожену врсту у Србији.
У амблему се појављује и мотив траке Албанске споменице, који се налази изнад цвета.

Настава у школи реализоваће се у уторак по распореду часова за понедељак. Осталих дана у недељи настава ће се реализовати по утврђеном распореду часова за текући дан.
Планиране замена дана за текућу школску годину можете видети у чланку:
Одлуком Унеска у целом свету 10. новембра обележава се Светски дан науке. Овај дан први пут је обележен 10. новембра 2002. године.

Наша школа се придружила обележавању овог значајног датума за промовисање науке и буђења радозналости код деце. Данас су, у просторијама школе, ученици шестог разреда и наставница биологије Снежана Јовановић реализовали радионицу под слоганом "Наша прича о пеницилину и Александру Флемингу".
Према календару здравља 16. октобар обележава се као Светски дан здраве хране.
Наша школа се придружила обележавању овог значајног датума. Тим поводом чланови еколошке секције наше школе, ученици 6. разреда, са својом наставницом биологије Снежаном Јовановић и наставницом хемије у ОШ "четврти краљевачки батаљон" Светланом Керечки, одржали су трибину у градској библиотеци "Стефан Првовенчани" под слоганом "Ја се здраво храним, а ти?"
Трибини су присуствовали ученици са својим наставницима из ОШ "четврти краљевачки батаљон", ОШ "Светозар Марковић" и ОШ "Браћа Вилотијевић". Било је задовољство разменити искуства са другарима из других школа.

Прваци настављају са успешном реализацијом својих пројеката. Данас су наши прваци поново показали своју креативност и истрајност у раду. Учитељица Снежана Вучићевић и вероучитељ Милан Милутиновић помогли су им да мотивима и бојама јесени украсе хол наше школе.
Данас је у Шумарској школи одржана Дрвена олимпијада у којој су такмичари показали своје вештине у склапању дрвених гајби. Ученици наше школе, које су предводиле психолог Сања Зечевић и педагог Татјана Кенић, такмичили су се у изради дрвених гајби.
Узевши учешће у такмичењу показали смо да подстичемо такмичарски дух наших ученика, али и да смо спремни да на сваки начин подржимо развој њихових предузетничких компентенција.
Радо ћемо се одазвати свaком облику сарадње међу школама.


